تاریخ ارسال مطلب: 16 مرداد 1394

چاپ محتویات این صفحه

فولاد مبارکه سپاهان فاتح سوپرجام ایران

فولاد مبارکه سپاهان فاتح سوپرجام ایران
تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان با کسب برتری در مقابل تیم همشهری موفق شد به دومین برد خود در رقابتهای لیگ امسال دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری سپاهان ، حساس‌ترین بازی هفته دوم لیگ برتر که نبردی برای تعیین قهرمان شبه سوپرجام ایران هم بود در حالی بین دو تیم اصفهانی آغاز شد که فولادمبارکه سپاهان با تکیه بر برد هفته گذشته خود به دنبال ۳ امتیاز دوم بود. بازی در دقایق آغازین این دیداربا احتیاط هر دو تیم و موقعیت های کمی همراه بود. اما در ادامه شرایط تا حدودی تغییر کرد و خطراتی بر روی دروازه‌ها ایجاد شد که با درخشش دروازه‌بانان توپ به ثمر ننشست و نیمه اول بدون گل به پایان رسید. با آغاز نیمه دوم دو تیم به قصد باز کردن دروازه حریف حملاتی را بر روی دروازه‌ها ایجاد کردند. سرانجام در اواسط نیمه دوم، علی کریمی موفق شد با یک شوتی زیبا و مهار نشدنی دروازه ذوب آهن را باز کند. بعد از این گل سپاهان بازی راداره کرد تا در نهایت با گرفتن دومین ۳ امتیاز فاتح سوپرجام باشگاه‌های ایران باشد.

هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران
ذوب‌آهن صفر- سپاهان یک
ورزشگاه: فولادشهر
گل‌ها: علی کریمی دقیقه۷۳ برای سپاهان
اخطارها: محمد نژاد مهدی از ذوب‌آهن
اخراج:-
ذوب‌آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، اکبر صادقی، مهدی مهدی‌پور (۷۵-مسعود حسن‌زاده)، احسان پهلوان، علی حمام، مهرداد قنبری، دانیال اسماعیلی فر (۵۷-سید محمدرضا حسینی)، مهدی رجب زاده (۸۰-رضا شکاری) و کاوه رضایی
سرمربی: یحیی گل محمدی
فولاد مبارکه سپاهان: شهاب گردان، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج صفی، وریا غفوری، میلاد سرلک (۷۱-رسول نویدکیا)، علی کریمی، فوضی موسایف (۵۹-حسین پاپی)، حبیب گردانی، محمدرضا خلعتبری (وحید نجفی۹۲) و مهدی شریفی
سرمربی: حسین فرکی
کادر داوری: محسن قهرمانی، حسن یوسفی، محمد راهی، روح الله شریفی

شرح گل‌ها:
(۱-۰سپاهان) دقیقه۷۳-علی کریمی در پشت محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد و با یک شوت پای چپ از فاصله ۳۰ متری توپ را به گوشه دروازه ذوب‌آهن فرستاد. در این صحنه از شیرجه بلند مظاهری هم کاری بر نیامد.
دقایق حساس:
دقیقه ۱۴-پاس عمقی اسماعیلی‌فر در بین مدافعان سپاهان با خروج به موقع شهاب گردان جمع شد.
دقیقه ۲۲-پاس خلعتبری از راست به داخل محوطه جریمه با اشتباه مهرداد قنبری همراه شد و در ادامه ضربه شریفی توسط مظاهری کنترل شد.
دقیقه ۳۳-شوت پای چپ خلعتبری از پشت محوطه جریمه در اختیار مظاهری قرار گرفت.
دقیقه ۳۷-فرار اسماعیلی فر از جناح راست و پاس عرضی او به داخل محوطه جریمه با ضربه پهلوان همراه شد که ضربه این بازیکن توسط گردان برگشت داده شد و در ریباند هم ضربه اسماعیلی فر در حالی که نزدیک بود به گل ذوب‌آهن تبدیل شود باز هم شهاب گردان اجازه نداد و با پا توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴۴-ضربه ایستگاهی حاج صفی از پشت محوطه جریمه به بالای دروازه ذوب‌‌آهن رفت.
دقیقه ۶۰-سانتر خلعتبری از جناح چپ و ضربه سر سرلک از پشت محوطه شش قدم به بالای دروازه ذوب‌آهن رفت.
دقیقه ۶۳-شوت کاوه رضایی از پشت محوطه در اختیار گردان قرار گرفت.
دقیقه ۶۶-شوت خلعتبری مماس با تیر عمودی ذوب‌آهن به بیرون رفت.
دقیقه ۷۰-شوت پای چپ احسان حاج صفی توسط مظاهری برگشت داده شد.
دقیقه ۸۲-شوت کاوه رضایی از داخل قوس محوطه جریمه سپاهان به بالای دروازه رفت.
اتفاق ویژه:
با وجود لغو سوپرجام در روز دوم مرداد ماه امسال سپاهان موفق شد با برتری در مقابل تیم همشهری به صورت غیررسمی به عنوان قهرمان قهرمانان فوتبال ایران برسد.

لینک ویدئوی خلاصه این دیدار در سیمای سپاهان

فولاد مبارکه سپاهان فاتح سوپرجام ایران