تاریخ ارسال مطلب: 3 شهریور 1394

چاپ محتویات این صفحه

سپاهان همچنان می تازد

سپاهان همچنان می تازد
تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر باشگاه های ایران به یپروزی رسید.

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
دیدار تیم‌های سایپا و فولاد مبارکه سپاهان
ورزشگاه: پاس قوامین(دستگردی)
گل‌ها: احسان حاج صفی(۵۰ و ۹۰+۱)
اخطارها: مسعود ابراهیم زاده(۷۸) از سایپا- محمدرضا خلعتبری(۴)، مهدی شریفی(۸۶) و احسان حاج صفی(۹۰+۳) از سپاهان
سایپا: رادکو ویتکوویچ، محمد اسماعیل بیگی، روزبه شاه علی دوست، مجید ایوبی، جواد نکونام، علی زینالی(۷۴- میلاد میداودی)، غلامرضا رضایی، مهدی ترابی(۸۴- علی قلی‌زاده)، سجاد مشکل پور، مجتبی رمضانی(۵۸- ابراهیم صادقی) و مسعود ابراهیم زاده
سرمربی: مجید جلالی
فولاد مبارکه سپاهان: شهاب گردان، وریا غفوری، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، حبیب گردانی، رسول نویدکیا(۸۴- حسین پاپی)، علی کریمی، محمد رضا خلعتبری(۹۰+۲- میلاد سرلک)، مهدی شریفی، احسان حاج صفی و فوزیل موسایف
سرمربی: حسین فرکی
کادر داوری: البرز حاجی پور، رحیم شاهین، جلیل شعرانی و کمیل غلامی
ناظر داوری: عبدالله باعزم
شرح بازی:
سایپا و سپاهان که به ترتیب در رده‌های چهارم و اول جدول رده بندی حضور داشتند در حالی رو در روی هم قرار گرفتند که به نظر به طور کامل از هم شناخت داشتند و شاید همین مسئله باعث شد در نیمه نخست بازی آرام و کم موقعیتی را شاهد باشیم. در واقع پس از ۱۰ دقیقه ابتدایی، این سپاهان بود که تا پایان نیمه اول حاکم میدان بود اما بازی دفاعی و حساب شده شاگردان جلالی، فضا را از سفیدپوشان سپاهان گرفت تا نیمه نخستِ کم افت و خیزی را شاهد باشیم.
اما در حالی که ۵ دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود برق ورزشگاه پاس قطع شد تا برای دومین بار در لیگ امسال برق این بازی در حین بازی قطع شود. البته مشکل قطع برق پس از چند دقیقه حل شد و این سپاهان بود که بلافاصله توسط احسان حاج صفی با ضربه سر به گل رسید. هنوز ۳۰ ثانیه از این گل نگذشته بود که بار دیگر برق ورزشگاه دستگردی قطع شد تا پیش چشمان کارلوس کی‌روش که از نزدیک بازی را تماشا می‌کرد اتفاقات عجیبی رخ دهد.
اما پس از چندین دقیقه وقفه بازی از دقیقه ۵۶ در حالی به جریان افتاد که سپاهان با یک گل پیش بود و سایپا برای زدن گل تساوی فشار می‌آورد. البته این فشار زیاد طولانی نبود و این سپاهان بود که رفته رفته دوباره بر بازی حاکم شد و حتی می‌توانست گل دوم را هم به ثمر برساند. در ۵ دقیقه پایانی البته سایپا که اصلاً دوست نداشت بازنده این بازی خانگی باشد فشار خود را بیشتر کرد اما باز هم این سپاهان بود که با پرس در تمامی نقاط زمین سایپای بی برنامه را با یک بازی حساب شده از کار انداخت. بازی برتر سپاهان همچنین در دقایق پایانی یک گل دیگر هم در پی داشت و آن هم سهم احسان حاج صفی، بهترین بازیکن حال حاضر لیگ بود.
شرح گل:
۱-۰(۵۰- سپاهان)- ارسال وریا غفوری با ضربه سر دیدنی حاج صفی همراه شد تا دروازه سایپا باز شود.
۲-۰(۹۰+۱)- حاج صفی از میانه میدان صاحب توپ شد و پس از دریبل دو طرفه مدافع سایپا با با دروازه بان سایپا تک به تک شد و توپ را از بین پاهای او وارد دروازه کرد.
دقایق حساس:
دقیقه ۴- ضربه پای چپ رمضانی از پشت محوطه جریمه با فاصله از کناردروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷- خلعتبری پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک چرخش دروازه سایپا را تهدید کرد اما ضربه او در چارچوب نبود.
دقیقه ۷۰- روی یک کار ترکیبی وریا غفوری از سمت راست روی تیر دوم ارسال کرد که در آنجا ضربه سر احسان حاج صفی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۴- پاس در عمق دیدنی خلعتبری به نویدکیا رسید تا او با دروازه بان تک به تک شود اما در نهایت زاویه‌اش تنگ شد تا ضربه‌اش هم به تور کناری دروازه بخورد.
اتفاق ویژه:
۱- دوبار قطع برق در دیداری که در بالاترین سطح لیگ کشور برگزار می‌شود اتفاق تاسف باری بود که در دیدار سایپا و سپاهان پیش چشمان کارلوس کی‌روش اتفاق افتاد.
بهترین بازیکن:
مطابق معمول این احسان حاج صفی بود که بهترین بازیکن زمین در بازی‌های سپاهان بود. حاج صفی که در حال حاضر بهترین بازیکن لیگ پانزدهم است در بهترین دوران فوتبالش قرار دارد.

سپاهان همچنان می تازد