تاریخ ارسال مطلب: 23 شهریور 1394

چاپ محتویات این صفحه

چهار ماه پس از آن شب!

چهار ماه پس از آن شب!
قهرمان و نایب قهرمان لیگ گذشته، سه شنبه در قالب مهم‌ترین بازی هفته ششم در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم می‌روند.
چهار ماه پس از پایان دراماتیک لیگ چهاردهم که به شیرین‌ترین شکل برای سپاهان و به تلخ‌ترین صورت برای تراکتورسازی به پایان رسید، دو تیم در حالی در ورزشگاه فولادشهر به هم می‌رسند که سپاهان ظرف پنج هفته سپری شده از لیگ جدید ماموریت دشوار خود برای دفاع از عنوان قهرمانی فصل قبل را به بهترین شکل شروع نموده است و در نتیجه آن طلایی‌پوشان اصفهانی فردا در تقابل حساس خود برابر قرمزپوشان تبریزی نه فقط در کسوت مدافع عنوان قهرمانی که در قامت صدرنشین فعلی لیگ به مصاف رقیب می‌روند. در مقابل، تراکتورسازان پس از نایب قهرمانی دردناکشان در لیگ برتر فصل جدید را هم خوب شروع نکرده‌ به گونه‌ای که طی پنج هفته گذشته تنها یک برد به دست آورده و با مجموع امتیازاتی کمتر از نیمی از جمع امتیازات سپاهانِ صدرنشین فعلا درست در میانه‌ جدول جا خوش کرده‌اند.
از آخرین رویارویی سپاهان و تراکتورسازی در ورزشگاه فولادشهر 5 ماه می‌گذرد. آخرین مصاف دو تیم در اصفهان به یک ماه پیش از بسته شدن پرونده لیگ چهاردهم و زمانی بازمی‌گردد که آنها بیست و سوم فروردین 94 از هفته بیست و پنجم لیگ گذشته مقابل هم قرار گرفتند. آن بازی را شاگردان حسین فرکی با حساب دو بر یک از حریف بردند. از قضا پیروزی مقابل تراکتورسازی سرآغاز بردهای پیاپی و شش‌گانه سپاهان تا پایان فصل بود که در نهایت به قهرمانی این تیم منجر شد. در واقع سپاهانی که پس از باخت غیرمنتظره به صبا کاملا از قهرمانی دور شده بود پس از برتری مقابل تراکتورسازی که آن زمان پشت سر نفت تهران تیم دوم جدول به حساب می‌آمد تا حدودی به کورس قهرمانی بازگشت.
این اولین مسابقه از لیگ برتر است که سپاهان در آن احسان حاج صفی را در اختیار ندارد. این بازیکن که خدمت سربازی خود را در تراکتورسازی سپری کرد و روز گذشته اولین بازی خود را با پیراهن اف اس فاو فرانکفورت در بوندسلیگای دو انجام داد می‌توانست چهره ویژه این دیدار باشد. اما حتی در صورت حضور حاج صفی در این مسابقه باز هم نگاهها بیشتر معطوف به حبیب گردانی بود. مدافع تبریزیِ فصل پیش تراکتورسازی که در پی اختلاف با تونی اولیویرا به سپاهان پیوست و با ابراز خوشحالی شدید بابت عضویت در تیم اصفهانی تا حدودی حساسیت هواداران تیم سابق را نسبت به خود برانگیخت. همچنین تقابل شجاع خلیل‌زاده و علی حمودی با سپاهان هم جالب است.
لوسیانو پریرا و لئوناردو پادوانی و محرم نویدکیا در این بازی حضور ندارند. به غیر از این سه نفر که غایبان ثابت سپاهان از ابتدای فصل تاکنون هستند این تیم یک غایب مهم دیگر هم دارد و آن کسی نیست جز محمدرضا خلعتبری که پس از دریافت کارت زرد در دیدار برابر سایپا سه‌اخطاره شد و دیدار با تراکتورسازی را از دست داد.
میلاد سرلک و حبیب گردانی که طی روزهای اخیر با مصدومیت‌های نه چندان جدی دست و پنجه نرم می‌کردند به این بازی می‌رسند اما وضعیت وریا غفوری که در اردوی تیم ملی دچار اسپاسم کمر شد نامشخص به نظر می‌رسد. در مقابل خیلِ غایبان سپاهان، تنها غایب تراکتورسازی احتمالا فردین عابدینی مصدوم است.
ترکیب احتمالی
سپاهان: شهاب گردان، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، حبیب گردانی، سعید قائدی‌فر، رسول نویدکیا، علی کریمی، میلاد سرلک، حسین پاپی، فوزیل موسایف و مهدی شریفی.
تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، محمد ایران‌پوریان، شجاع خلیل‌زاده، سینا عشوری، ایان رمزی، میرهانی هاشمی، شاهین ثاقبی، آگوستو، سعید آقایی، سامان نریمان‌جهان و مهرداد بایرامی.

چهار ماه پس از آن شب!