تاریخ ارسال مطلب: 28 شهریور 1394

چاپ محتویات این صفحه

فرضیه اصفهانی ها تقویت شد

فرضیه اصفهانی ها تقویت شد
با آنکه اکثر رسانه‌ها به آن قسمت از صحبت‌های علی کفاشیان علاقه نشان دادند که مهدی تاج را کارگزار باند اصفهانی‌ها خواند اما در پس این شوخی حرف‌های جدی‌تری هم زده شد که به شکل تکان دهنده‌ای از علاقه فدراسیون فوتبال به قهرمانی تراکتورسازی در لیگ چهاردهم پرده برمی‌داشت.
موفقیت نمایندگان فوتبال اصفهان در سالهای اخیر از یک طرف و حضور مدیران پرتعداد اصفهانی در راس فدراسیون از طرف دیگر باعث شده تا این ذهنیت برای بخشی از اهالی فوتبال به وجود آید که موفقیت سپاهان و ذوب‌آهن تا حدودی زیادی مرهون حمایت آشکار و پنهان فدراسیون از تیم‌های اصفهانی است. اصفهانی‌ها اما در مقابل اصرار دارند که نه تنها اینگونه نیست بلکه دقیقا عکس این حالت وجود دارد و اتفاقا مدیران اصفهانی برای آنکه متهم به حمایت از تیم‌های شهرشان نشوند از آن سوی بام افتاده و به نوعی در عمل به ضرر تیم‌های اصفهانی کار می‌کنند.
رئیس فدراسیون فوتبال آخر هفته گذشته با شرکت در یک گفت‌وگوی چالشی یک بار دیگر به این بحث دامن زد. از قضا مجری این برنامه هم رضا رشیدپور بود که چند ماه پیش به خاطر موضعش در حمایت از تراکتورسازی بعد از قهرمانی سپاهان در پایان لیگ چهاردهم جنجال به پا کرده و باعث دلخوری اصفهانی‌ها شده بود. مجری سابق برنامه زنده‌رود این بار هم باکی نداشت تا با زیر سوال بردن سلامت قهرمانی سپاهان رسیدن جام به اصفهان را نه نتیجه سرمایه‌گذاری و مدیریت آنها که ناشی از دستهای پشت پرده بداند. او صراحتا مهدی تاج را رئیس باند اصفهانی‌ فدراسیون نامید تا کفاشیان هم در واکنش به آن و با همان شیوه معمول خودش تاکید کند که رئیس سازمان لیگ نه رئیس که کارگزار این باند است.
اکثر رسانه‌ها به این بخش از صحبت‌های کفاشیان علاقه نشان دادند تا جایی که تاج هم ناچار به واکنش به این اظهارنظر جنجالی شد که معلوم هم بود از همان شوخ‌طبعی همیشگی رئیس فدراسیون ناشی می‌شود. رسانه‌ها که این بخش شاید هم نه چندان جدی از صحبت‌های کفاشیان را کاملا جدی گرفتند از کنار بخش به نسبت جدی‌تر و البته تکان دهنده‌تر آن به راحتی گذشتند و آن قسمتی بود که به ترس تاج از قهرمانی سپاهان اشاره داشت.
رئیس فدراسیون فوتبال در این مصاحبه علنا اعتراف کرد که رئیس سازمان لیگ از ترس قهرمانی سپاهان حتی به داور مسابقه سفارش کرده بود تا هوای تراکتورسازی را داشته باشد و حتی‌الامکان به ضرر این تیم سوت نزد. طبق گفته‌های کفاشیان ظاهرا این تنها شخص مهدی تاج نبوده که بابت قهرمانی سپاهان نگرانی داشته بلکه مجموعه فدراسیون فوتبال هم قهرمانی تراکتورسازی را به نفع فوتبال ایران می‌دانسته است.
این صحبت‌ها فرضیه اصفهانی‌ها مبنی بر متضرر شدن تیم‌های اصفهانی از حضور مدیران اصفهانی در راس فدراسیون فوتبال را هم به شدت تقویت می‌کند اما عجیب است که در فوتبال ایران باز هم اصرار ادامه‌داری به وجود دست‌های پشت پرده‌ای هست که به زعم آنها به وقع لزوم به کمک تیم‌های اصفهانی آمده و راه را برای موفقیت آنها هموار می‌کند.

فرضیه اصفهانی ها تقویت شد