تاریخ ارسال مطلب: 4 مهر 1394

چاپ محتویات این صفحه

هواداران خویشتن دار باشند

هواداران خویشتن دار باشند
تیم سپاهان که پس از چهارده بازی در لیگ و جام حذفی بار دیگر به صبای قم باخت، همچنان مدعی شماره یک قهرمانی است اما معلوم نیست هواداران این تیم چرا از عملکرد حسین فرکی ناراضی بوده و علیه وی شعار می‌دهند.

تیم سپاهان در شرایطی نتیجه را به تیم صبای قم را واگذار کرد که این نخستین باخت سپاهان پس از 14 بازی بود.

مدافع عنوان قهرمانی که با از دست دادن برخی از بازیکنانش کمی با مشکل روبه‌رو شده است، در مقابل صبای دایی قرار گرفت و نتوانست از دفاع چندلایه گربه سیاهش عبور کند و با تک‌گلی که در دقایق ابتدایی بازی خورد بازی را واگذار کرد.

اما این پایان ماجرا نبود و هواداران سپاهان که خود را از اصفهان به قم رسانده بودند، ناراحت از این نتیجه اقدام به شعار دهی علیه کادر فنی کردند.

نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد، این است که حسین فرکی در ابتدای فصل خواستار حفظ تمامی بازیکنان تیم و اضافه کردن یکی دو بازیکن دیگر بوده است اما متأسفانه او از بهره‌مندی سه بازیکن کلیدی‌اش محروم است و احسان حاج‌صفی هم که در تیم سپاهان بازی‌های خیره‌کننده‌ای به نمایش گذاشته بود، از اصفهان راهی آلمان شد.

با این حال تیم فرکی در شرایط مطلوبی قرار دارد و آن‌ها هم در لیگ و هم در جام حذفی هنوز هم از شانس‌های نخست قهرمانی هستند، جایی‌ که سپاهان در جام حذفی توانسته به مراحل بالا راه پیدا کند.

زردها در جدول لیگ هم شرایط بهتری از فولاد، نفت، تراکتور و پرسپولیس دارد، تیم‌هایی که در نقل انتقالات پر سر و صداتر از سپاهان عمل کرده‌اند، اما اکنون در قعر جدول در رقابت هستند.

تماشاگران سپاهانی که همیشه به فرهنگ و خوش‌اخلاقی در فوتبال ما شهرت داشته‌اند نمونه‌‌ای از هواداران تعصبی شناخته می‌شوند اما این‌گونه کارها و شعارها فقط و فقط تیم متبوعشان را به حاشیه می‌برد و کار را برای کادر فنی دشوارتر می‌کند.

هواداران باید بدانند که یکی از عوامل نتیجه نگرفتن پرسپولیس حواشی و فشار هواداران روی تیم است که هرچه جلوتر می‌رویم کار برای آن‌ها دشوارتر هم خواهد شد، پس آنان باید مراقب این حواشی و فشار روی کادر فنی باشند که ناآگاهانه خودشان و تیم محبوبشان را به حاشیه نبرند.

تیم حسین فرکی به‌زعم کارشناسان بازی قابل قبولی را ارائه می‌دهد، جایی‌ که بازیکنان سپاهان بعد از چند فصل به‌ خوبی باهم دیگر هماهنگ شده‌اند و تغییرات کم چند فصل اخیر این هارمونی را برای بازیکنان پرافتخارترین تیم ایران فراهم کرده است.

ممکن است کمبود بازیکن فشار را روی سایر بازیکنان بیشتر کند اما آن‌ها این شرایط را تا نیم‌فصل باید تحمل کنند که در ادامه‌ فصل با اضافه شدن شیمبا و پادووانی و احتمالاً یکی دو بازیکن دیگر با صلاحدید کادر فنی، شرایط سپاهان برای ادامه‌ نیم‌فصل پایانی و جام حذفی و همچنین جام باشگاه‌های آسیا بهتر خواهد شد.

اما این مهم در گرو ایجاد آرامش برای اعضای کادر فنی و بازیکنان است که ایجاد آرامش بر عهده‌ مدیریت باشگاه و حفظ آن بر عهده‌ هواداران است.

فوتبال دوستان سپاهانی نباید فراموش کنند که حسین فرکی یک مربی جوان‌گراست و سپاهان با توجه به تیم‌های پایه‌ای که دارد، می‌تواند با اضافه کردن جوانان به تیم شرایط خوبی را رقم بزند اما این مستلزم صبر و حوصله‌ هواداران است تا در آینده شاهد حاج صفی‌ها و علی کریمی‌های بیشتری از سپاهان باشیم.

هواداران خویشتن دار باشند