تاریخ ارسال مطلب: 20 دی 1395

چاپ محتویات این صفحه

زینب ملکی:دوست داشتم برای سپاهان بازی کنم

زینب ملکی:دوست داشتم برای سپاهان بازی کنم
بازیکن تیم والیبال نشسته بانوان سپاهان گفت: زمانی‌که در تیم ذوب آهن بودم باشگاه سپاهان در لیگ برتر والیبال نشسته بانوان تیمداری نمی‌کرد.

به گزارش صدای سپاهان ،زینب ملکی در خصوص نحوه برگزاری لیگ برتر والیبال نشسته بانوان، اظهار داشت: در مرحله اول مسابقات لیگ امسال 10 تیم از استان‌های مختلف شرکت کردند در قالب 2 گروه با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان از هر گروه سه تیم به لیگ برتر و چهار تیم باقیمانده در قالب لیگ دسته یک به مصاف هم می‌روند.

وی گفت: سپاهان در گروه خود با نمایندگان استان‌های کرمان، لرستان، ارومیه و همدان قرار داشت که در پایان مرحله اول، سپاهان به همراه 2 تیم کرمان و لرستان برای رقابت با سه تیم برتر از گروه دیگر به لیگ برتر راه یافت.

ملکی ادامه داد: هنوز تاریخ دقیق و محل برگزاری دور برگشت مشخص نشده اما احتمال دارد که اصفهان میزبان دور برگشت لیگ برتر باشد.

بازیکن تیم والیبال نشسته بانوان سپاهان با توجه به اینکه 2 سال پیاپی در تیم ذوب آهن فعالیت می‌کرد در خصوص علت تغییر تیمش و پیوستن به سپاهان بیان کرد: دلیل خاصی ندارد. زمانی که در تیم ذوب آهن بودم سپاهان در این رشته تیمداری نمی‌کرد اما خوشبختانه امسال باشگاه سپاهان هم وارد لیگ برتر والیبال نشسته بانوان شد و دوست داشتم برای این تیم بازی کنم.

وی افزود: خوشحالم که باشگاه سپاهان هم در این رشته و از بانوان معلول حمایت می‌کند. هر چه قدر بتوانیم اسپانسرهای بیشتری را جذب کنیم به نفع این رشته و پیشرفت ورزش بانوان است.

ملکی در پاسخ به این سوال که آیا یکی از دلایل پیوستن به سپاهان شرایط مالی آن بوده است، اظهار کرد: اگر اجازه دهید صحبتی در این‌باره نکنم. به هر حال سپاهان اولین سال است که وارد لیگ برتر والیبال نشسته بانوان می‌شود، اضافه بر اینکه خودمان خواستار حضور این باشگاه در مسابقات لیگ برتر والیبال نشسته بانوان بودیم نمی‌توانم بگویم سپاهان شرایط مالی بهتری داشته است که این تیم را انتخاب کرد.

بازیکن تیم والیبال نشسته بانوان سپاهان اضافه کرد: اصالتاً اهل مبارکه هستم و پیگیری‌های زیادی برای حضور سپاهان در لیگ برتر انجام دادم و علاقه زیادی داشتم که از شهر خودم نماینده‌ای در مسابقات لیگ حضور داشته باشد و قطعاً قرارداد مالی اولویت اولم نبود.

وی عنوان کرد: خوشبختانه اصفهان پتانسیل زیادی دارد و حق این شهر است که از استان اصفهان 2 نماینده در لیگ برتر والیبال نشسته بانوان شرکت کند. بانوان اصفهانی زیادی در این رشته فعالیت می‌کنند که نمی‌توانند در قالب یک تیم جای گیرند. به نظر من حق هر بازیکن خوبی است که در لیگ برتر بازی کند.

ملکی در مورد شرایط تیمش خاطرنشان کرد: در کل شرایط خوبی داریم و توانستیم به‌غیر از خودم، 2 ملی‌پوش دیگر نیز جذب کنیم. تقریباً بقیه بازیکنان والیبالست‌های بومی استان که تعدادی ازآن‌ها نوجوان و به تازگی استعدادیابی شدند. ملاک ما از انتخاب آن‌ها کسب تجربه و در شرایط مسابقه و رقابت قرار گرفتن است.

بازیکن تیم وایبال نشسته بانوان سپاهان گفت: در حال حاضر مریم کریمی به عنوان سرمربی هدایت تیم سپاهان را بر عهده دارد. کریمی حدود 20 سال در زمینه بازیکنی در تیم‌های مختلف از جمله سپاهان فعالیت داشته اما به دلیل آسیب‌دیدگی به مربیگری روی آورد و از سال 89 تا 91 نیز سرمربی تیم والیبال نشسته بانوان فولاد ماهان بود.

زینب ملکی:دوست داشتم برای سپاهان بازی کنم